Karavanem na cestách - v nouzovém stavu

23.10.2020

Vyhlášení nouzového stavu a dalších opatření v rámci COVID-19 krize zkřížilo plány mnoha cestovatelů. Podívejme se ale, jak to ve skutečnosti je - je možné cestování s karavanem? A rovnou odpovíme - ano, je.

Od 22. října 2020 zatím do 3. listopadu 2020 (ale co si budeme nalhávat, určitě dojde k prodloužení) platí usnesením vlády zákaz volného pohybu osob.  Jsou však stanoveny výjimky. Pomineme- li například nezbytné cesty za rodinou, cesty do zaměstnání, cesty nutné k obstarávání základních životních potřeb a další, které by jistě šly zajistit i s pomocí obytného automobilu, důležitý je pro nás odstavec 8.  a 9.

  • cesty za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a pobytu tam a cesty do vlastních rekreačních objektů a pobytu v nich,
  • cesty za účelem vycestování z České republiky

Z uvedeného tedy vyplývá, že rekreační cestování obytným vozem do přírody je možné i za současné složité situace. Samozřejmě platí různá další omezení, jako například omezení kontaktů s jinými osobami, pobývání na veřejných místech nejvýše v počtu 2 osob (s výjimkou pro členy společné domácnosti) a podobně. Od 28.10. 2020 platí také omezení pohybu v době od 21.00 do 4.59 minut, je tedy třeba zaparkovat, bydlet a nikde se nepotulovat  :-) ...  Pokud však tato omezení dodržíme, je cestování obytným vozem v současné době nejen možné, ale i bezpečné a zdraví prospěšné.  

Přejeme Vám hodně zdraví v této zvláštní době. 

Aktualizace k 1.3.21  Podle aktuálního nařízení vlády č. 216  z 26.2.21  je významně omezen pohyb osob - do konce března nedoporučujeme vyjíždět jinak než z pracovních důvodů!  Vydržme přísná opatření, snad se podaří zachránit alespoň letní sezónu.

Stále pevné zdraví!